05 Kasım 2011

Zırlamayalım boşuna

Köşeyazısı

Mesaj yağıyor.“N.Ç.’yi yaz!”


E peki.


“İffet”in kafasını taksinin penceresine kıstırıp tecavüz ettiler. Tıpkı, Müjde Ar’ın kafasını pencereye kıstırdıkları gibi.


“Fatmagül”ü sıradan geçirdiler.


Hülya Avşar’ı sıradan geçirdikleri gibi.


Özlemişiz bi nevi.


“Öyle Bir Geçer Zaman ki”de Ali Kaptan’ın canı çekti, boynuzlayarak boşandığı Cemile’ye tecavüz etti, beş yaşındaki Osman’ın gözü önünde… Şerefsiz Ekber desen, şıllık Karolin’e kitlerken, başını küvete çarptı, rahmetli oldu, hevesimiz kursağımızda kaldı!


“Bir Çocuk Sevdim”de henüz reşit olmamış liseli Mine’yi hamile bıraktılar. “Ay Tutulması”nda Kenan, Şebnem’in ırzına geçti. “Canan”ın ağzını tıkayıp, masaya yüzükoyun yatırarak becerdiler.


“Muhteşem Yüzyıl”ı dekoder’siz seyretmek mümkün ama, prezervatifsiz seyretmek mümkün değil…. Sümbül Ağa olmasa, Boncuk Ağa bile kaşla göz arasında Sadıka’yı hallediyordu, az daha.


“Yaprak Dökümü”ndeki damat sülaleyi dizdi; Önder Somer’in ilaçlı gazoz taktiğiyle baldızı filan bayılttı, zorla yatağa attı, sıra galiba kaymakam Ali Rıza Bey’e gelmişti ki… Allah’tan dizi bitti.


“Binbir Gece”de çocuğum hasta diyen anneye, kaç paraysa vereyim şekerim diyerek tecavüz etmişti hayırsever patron.


“Asmalı Konak”ta Seymen Ağa konağın sığıntısı kızcağıza giydirirken… “Hanımın Çiftliği”nde Muzaffer Bey boş vakitlerinde hizmetçi Gülizar’ı temizliyordu.


“Aşk-ı Memnu”da Behlül yengesini ütülerken… “Bihter’e kocası tecavüz edecek, azzz sonra” anonsu yapıldı, adeta sokağa çıkma yasağı ilan edildi, en başta benim valide, misafirlikleri bile iptal etti, tecavüz sahnesini kaçırmamak için!


(Rol icabı hadiseler o kadar gerçekçi ki… “Derin Sular” dizisindeki oğlan, rol arkadaşı kıza harbi harbi tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı iyi mi, yargılanıyor!)


“Küçük Kadınlar”da Elif’e tecavüz ettiler. “Arka Sıradakiler”de Zehra’ya.


“Unutulmaz”da Melda’ya 8 saat tecavüz ettiler, çekimleri 8 saat sürdü, güya yayınlanmadı. Ancak, sahneler basına servis edildi, bütün detaylarıyla yayınlandı. “Unutulmaz”dı hakikaten.


*


“Menekşe ile Halil”in Menekşe’sine beklendi, beklendi, beklendi, tam Dünya Kadınlar Günü’nde tecavüz edildi…


O daha unutulmazdı.


Ucundan acık gösteriyorlar ama, sanırım “Kuzey”e de tecavüz etmişler mapusta!


(Yazının başını “kırmızı nokta”yla işaretleyip, “18 yaşından küçükler okumasın” notu koyacaktım. Sonra vazgeçtim. Biliyorum ki, o zaman daha çok okunacak. O yüzden koymadım.)


Netice itibariyle…


Böyle başa.


Böyle tarak.


Kalbinizi kırmak istemem ama, nefes bile almadan kim seyrediyor kardeşim bunları? Başka mevzu kalmamış gibi, cinsel suçlara reyting rekorları kırdırarak, kim daha fazla çekilsin diye teşvik ediyor?


Kim normalleştiriyor?


Irz’a rıza’yı kim gösteriyor?


Sırf Yargıtay mı?

"Yılmaz Özdil,Hürriyet,5 Kasım 2011"
Ben devam edeyim.
 
Bir ay önce uyanığın teki kerizlerin kredi kart bilgilerini tokatlamak için,bayıltıcı sprey satışına başlamış ve binlerce sipariş almıştı.
 
Ondan daha evvel başka bir uyanık çıplak gösteren gözlük satışına başladı,eminim o da binlerce sipariş almıştır.İşin ilginci böyle işlere tepki koymaya pek bir meraklı halkımız ve sözde muhafazakar bir iktidarmız varken o site hala yayında,satış yapmaya devam ediyor.Sitenin adını yazsam buraya okuyan herkes "neymiş lan hakkaten bu" ayağıyla girip bakar yeminle.
 
Ondan daha daha evvel,iki yıl önce falan başka bir zeki vatandaş ayakkabının ucuna takıp,yolda yürüyen kadınların etek altını çeken kamera satıyordu.
 
Ondan da daha evvel onbeş sene önce,ben üniversitede toy bir öğrenciyken Kıbrıs'tan getirip Mersin çarşının göbeğinde tezgahta sattıkları sözde kadınları azdırıcı damla vardı.Binlerce insanın gelip geçtiği caddede onlarca kişi o bir şişe damladan alabilmek için birbirini eziyordu.
 
Aklıma ilk gelenler bunlar oturup biraz araştırsam yada siz araştırsanız daha neler çıkar kimbilir?
 
Bu meseleye vicdanen samimiyetle üzülenleri,anlam veremeyenleri ve tabi ki bayanları tenzih ederim de geri kalan hiçkimse birbirini kandırmaya kalkmasın.Herkes,hepimiz kıyısından köşesinden bulaşığız bu pisliğe.
 
O zaman bu tiyatro niye?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder